Hazai fejlesztésű virtuális térképe lett a Kiskunsági Nemzeti Parknak

A Kiskunsági Nemzeti Parké az első hazai fejlesztésű virtuális térkép, amivel a Böddi-szék természetvédelmi terület járható be. A nemzeti parkok különleges élőhelyein ritkán jár a Google kamerás autója, ezért a természetvédelmi szakemberek és természetfotósok maguk készítették el a Böddi-szék virtuális térképét. 

Bankovics András, a Böddi-széken zajló élőhelyrehabilitációs program vezetője elmondta, hogy a Google Street View-hoz (Google Utcatérkép) hasonlóan itt is 360 fokban körbenézhetünk, ám a virtuális túrát felkészüléshez ajánlják, hiszen ha egy kirándulásra tudatosan készül az ember, sokkal több mindent fedezhet fel az őt körülvevő érdekességekből. Kiemelte, hogy a Böddi-szék első pillantásra "üres pusztának" tűnő területe rendkívül változatos és sokszínű élőhely, különleges sótűrő és sókedvelő élőlényekkel.

 

 Böddi-szék

A Böddi-szék tágabb vízgyűjtő területként számon tartott, a természetes élőhelyeket tekintve szikes tavi, szikes mocsári, szikes pusztai és löszpusztai növényzettel jellemezhető élőhely

 

A Böddi-szék nemzetközi jelentőségű vízi- és partimadár-élőhely Európában, így a vizes élőhelyek védelmére létrehozott Ramsari Egyezmény hatálya alá is tartozik. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága három éve nagyszabású természetvédelmi programot indított, melynek keretében csaknem kétmilliárdos költségvetésű élőhelyfejlesztési munka előkészületei kezdődtek meg. 

 

/T.D.