Újrahasznosítható az építési törmelék - Kecskemét

Egy 280 millió forintos beruházás kezdődött el az elmúlt hetekben a kecskeméti hulladéklerakó telepen.
Túlnyomórészt uniós forrásokból egy komplex építési és bontási hulladékgazdálkodási rendszer épül ki. Ez azt jelenti, hogy újrahasznosíthatóvá válik az eddig többnyire kárba veszett építési törmelék – útjavításokhoz, útalapokhoz használhatják fel a speciális módon felaprózott építési hulladékot.
Már javában folynak az előkészületek a hulladéklerakó telepen, hogy néhány hónapon belül megkezdhessék munkájukat azok a mobil törőgépek, amelyek az építési és bontási törmelékek feldolgozását végzik majd. Az újrahasznosított hulladékot például útalapoknál, útjavításoknál lehet alkalmazni. Ez a hulladék feldolgozó rendszer összesen 280 millió forintba kerül, 95 százaléka uniós támogatás. És ez csak egyike a kiépülő rendszereknek.

Ennek hatására egy komplex rendszer épülhet ki Kecskeméten, mert a ceglédi ISPA-projekt keretében a kommunális hulladék kezelése megvalósul teljes mértékben, így a szelektív hulladékgyűjtés létrejön most már a városunkban.

Az átmeneti tárolásra szolgáló feldolgozó a tervek szerint évi 100 ezer tonna építési hulladékot tud majd fogadni.

A lakosságnak is van lehetősége arra, hogy beszállítsa az építési hulladékát, illetve hát a különböző építési vállalkozók, konkrétan inkább azoknak van célozva ez a beruházás, de bárkinek van jogosultsága erre.

A kivitelezési munkálatok október végén kezdődtek, a befejezés tervezett ideje 2007 júniusa, kisebb csúszás azonban elképzelhető – tette hozzá Vincze Miklós. A feldolgozó nem csak Kecskemét, hanem például Dabas, Soltvadkert és Kiskunfélegyháza építési hulladékát is fogadná. A témával részletesebben is foglalkozunk holnap este fél hatkor, a Hálózat Televízióval közös Uniós Sikereink itthon című műsorunkban.

(Forrás: www.kecskemetitv.hu)

Újrahasznosítható az építési törmelék - Szóljon hozzá